Внаслідок так званої реформи люди побоювалися, що місцева районна лікарня може бути закрита, медичні працівники втратять роботу, а надання медичних послуг в районі суттєво погіршиться.

Так ось, чесно кажучи, давно не бачив такої кількості людей у приміщенні – не було, де впасти яблуку. Під час заслуховування питання з`ясувалося, що влада вирішила змістити акценти і народний гнів у питанні так званої медичної реформи. Замість того, аби поставити питання ребром перед керівництвом району, яке очолюють представники БПП, куди ж подівався госпітальний округ в Бродах, депутатська більшість чомусь вирішила перевести стрілки на головного лікаря місцевої центральної лікарні. Мовляв, у всіх медичних бідах району винен він.

Чесно кажучи, не дуже обізнаний у місцевих розкладах, але для мене особисто ситуація прояснилася, коли до трибуни підійшов депутат Бродівської міської ради Мирослав Тимусь, голова профспілки Бродівської ЦРЛ, за сумісництвом депутат Бродівської міськради від БПП. Останній душевно поскаржився і звинуватив свого шефа. Відразу стало зрозуміло, звідки дує вітер і хто претендує на посаду головного лікаря.

Згодом до трибуни підійшов ще один представник громадськості, колишній головний лікар Бродівської ЦРЛ, який закликав не заважати чинному голові обласної ради Олександру Ганущину. Люди в залі кричали "Ганьба". Тепер стало зрозуміло, хто особисто лобіює призначення на посаду.

До речі, в кулуарах подейкували, що голова обласної ради Олександр Ганущин приїжджав на новорічні та різдвяні свята на Брідщину зустрічатися з місцевим партактивом БПП. На корпоративі, за словами людей, він почав "роздавати" посади, серед яких значилася і посада головного лікаря Бродівської ЦРЛ.

Після того, як усі охочі на сесії висловилися, а це були і депутати обласної ради, депутати Бродівської районної ради та міської рад, представники громадськості, на позачерговій сесії районної ради було озвучено два проекти рішення.

Опозиційний депутат Бродівської районної ради Володимир Чехут запропонував в першу чергу звернутися до Львівської ОДА, Львівської облради, Кабміну та Верховної Ради про неприпустимість закриття медичних закладів.

Оскільки в районному бюджеті були наявні перехідні залишки у розмірі 5,7 млн грн і у зв`язку з тим, що галузь охорони здоров`я в районі хронічно не дофінсовується, депутат запропонував 1 млн грн – для придбання флюроографа, 300 тис. грн – для придбання кардіографів для медичних установ району, 500 тис. – для медикаментозного забезпечення ФАПів і амбулаторій району.

Також він запропонував звернутися до Львівської облради та Львівської ОДА щодо виділення коштів з облбюджету для придбання комп`ютерного томографа на ЦРЛ та 4 автомобілі на амбулаторії сімейної медицини району.

Заступник голови райради Віра Підгрушна, від імені більшості, запропонувала натомість проект рішення, у якому звільнити головного лікаря ЦРЛ. Належних підстав до звільнення, до речі, вказано не було.

Після дискусії вирішили, що спочатку депутати будуть голосувати за проект рішення опозиції, а потім влади. Проект рішення, який запропонував депутат Володимир Чехут, не набрав достатньої кількості голосів. А, власне, через проблеми в галузі охорони здоров`я люди ж то і збиралися. Тому опозиційні депутати заблокували трибуну райради з вимогою повторно розглянути питання фінансування медичної галузі району.

Але депутатській більшості, очевидно, не терпілося виконати волю їхнього ляльковода з обласної ради. Тому депутат районної ради Володимир Булишин (БПП) підбіг до трибуни і затіяв бійку, після чого в залі почався гармидер.

Після тривалих консультацій з керівниками фракцій голова райради Євген Швед (БПП) запропонував консенсусний проект рішення, у якому визнати стан охорони здоров`я недостатнім, а також звернутися до профільного департаменту Львівської ОДА щодо вивчення стану охорони здоров`я в районі та роботи головного лікаря Бродівської ЦРЛ.

Депутати одностайно проголосували за цей проект рішення.
Виглядає так, що дерибан посад затьмарює владі розум і вона ні перед чим у цьому не зупиниться . Шкода, але на кінець сесії від влади уже не було чути про вимогу створення госпітального округу в Бродах і дофінансування галузі охорони здоров`я в районі.

У той же день медична комісія облради доручила профільному департаментові Львівської ОДА підготувати звернення до Кабміну щодо недоцільності утворення госпітальних округів на сесію облради.