Громадською організацією «Спілка консультантів «Експерт-група» розроблено методику рейтингування народних депутатів виходячи з активності їх законотворчої діяльності. В основу оцінювання законодавчих ініціатив покладено принцип поділу проектів актів так як це передбачено в Законі України «Про Регламент Верховної Ради України». Найбільші вагові коефіцієнти мають проекти законів та проекти постанов. Окремо оцінюються цілісний законопроект та внесення змін, одноосібно внесено законодавчу ініціативу чи в якості співініціатора і т.д.
В подальшому методологію рейтингування буде вдосконалено шляхом доповнення до переліку оцінювання, оцінювання супровідних документів законодавчої ініціативи.
Рейтинг підготовлено на замовлення ГО «Народний антикорупційних нагляд».
 
Рейтинг народних депутатів
Верховної Ради України за законодавчими ініціативами
обраних в одномандатних виборчих округах
(Тернопільська область)
 
П.І.Б.
Політична організація
Присвоєний рейтинг
1
Головко М.Й.
 ВО "Свобода"
79
2
Кайда О.П.
 ВО "Свобода"
56
3
Апостол М.В.
 ВО "Батьківщина"
38
4
Бойко В.Б.
 ВО "Батьківщина"
15
5
Стойко І.М.
 ВО "Батьківщина"
3
 
13.07 - Рейтинг Тернопіль.png

Головко Михайло Йосифович (ВО "Свобода")подано 22 законодавчі ініціативи з яких 18 законопроектів і 4 проекти постанов. В чотирьох випадках є власне ініціатором законодавчих ініціатив, три з яких є законопроектами. І серед трьох законопроектів один подано одноосібно. Серед 18 законопроектів чотири законодавчі ініціативи є цілісними проектами законів.
Присвоєний рейтинг – 79, місце у рейтингу – 1
 
Кайда Олексій Петрович (ВО "Свобода") – подано 15 законодавчі ініціативи з яких 9 законопроектів і 6 проекти постанов. У восьми випадках є власне ініціатором законодавчих ініціатив, три з яких є законопроектами. Три проекти постанов ВРУ подано одноосібно. Серед 9 законопроектів дві законодавчі ініціативи є цілісними проектами законів.
Присвоєний рейтинг – 56, місце у рейтингу – 2.
 
Апостол Михайло Володимирович (ВО "Батьківщина") – подано 10 законодавчих ініціатив з яких усі є законопроектами. І якщо дев’ять законодавчих ініціативи є змінами до законів то одна законодавча ініціатива є цілісним законопроектом.
У трьох випадках Михайло Володимирович виступає саме як ініціатор законодавчої ініціативи, у інших випадках є співавтором.
Присвоєний рейтинг – 38, місце у рейтингу – 3
 
Бойко Володимир Богданович (ВО "Батьківщина")подано 5 законодавчих ініціатив з яких усі є законопроектами. В усіх випадках виступає саме як співавтор законодавчої ініціативи.
Присвоєний рейтинг – 15, місце у рейтингу – 4
 
Стойко Іван Михайлович (ВО "Батьківщина") – подано 1 законодавчу ініціативу. Законодавча ініціатива є законопроектом, що розроблений у співавторстві з іншими учасниками законодавчого процесу.
Присвоєний рейтинг – 3, місце у рейтингу – 5.
  • Андріян Фітьо
  • Володимир Подгорнов
  • Андрій Яринич
ГО «Спілка консультантів «Експерт-група» 
Лого - Експерт-група.png