«Репортери без кордонів» гостро засудили указ Порошенка про заборону соцмереж

«Репортери без кордонів» засуджують заборону російських ЗМІ і соціальних мереж в Україні. Кращою відповіддю була би підтримка вільної преси.

Про це заявили DW у міжнародній неурядовій організації «Репортери без кордонів». Поширення українських санкцій на низку російських ЗМІ та соціальні мережі «Вконтакте» і «Одноклассники» прокоментував Крістіан Мір (Christian Mihr), керівник німецького відділення «Репортерів без кордонів».

«Не можна карати засоби поширення новин. Ми постійно застерігали від того, щоб ЗМІ вплутувалися в інформаційні війни, розв'язані Росією. Засоби масової інформації – це платформи для доставки новин та інформації, до них належать і платформи у соціальних мережах. Не можна карати ці платформи за те, що вони поширюють певні новини. Інформаційна війна оголошено російською стороною в односторонньому порядку. Але не треба вплутуватися в неї. Тому що інформаційні війни - це зло. Вільна інформація важлива для будь-якого суспільства. І особливо важлива для розв’язання конфліктів. Це, звичайно. не означає, що ніхто не бреше. Це не означає, що немає проблеми фейкових новин. І все ж – коли блокується засіб поширення інформації, йдеться про наступ на свободу інформації, а це неприйнятно», – заявив експерт.

«Україна могла би протиставити цьому якісну журналістику. Наприклад, підвищити бюджет українського іномовлення. І показати, на що здатні незалежні журналісти, особливо на тлі того, що творять російські ЗМІ, де панує однобока, контрольована державою, вихолощена журналістика. Це був би прекрасний сигнал – підтримати незалежних журналістів в Україні. Підтримати тих, хто бореться за незалежність ЗМІ, хоча б тим, що провести розслідування замахів на журналістів і вбивств, які там як і раніше відбуваються. У такий спосіб уряд України продемонстрував би свою зацікавленість в тому, щоб журналісти працювали без будь-якого тиску ззовні. Своє найважливіше завдання для демократії в цілому і для вирішення конфліктних ситуацій зокрема журналісти можуть виконати тільки тоді, коли на них ніхто не тисне і їм ніхто не погрожує», – зазначив Крістіан Мір.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram