Рейтинг здорових країн за оцінками ВООЗ Україна перебуває у червоній зоні

Рейтинг здорових країн: за оцінками ВООЗ, Україна перебуває у «червоній зоні»

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала дослідження, в якому назвала здорові і нездорові держави.

У рейтингу ВООЗ Україна потрапила в «червону зону» разом із провідними країнами ЄС, пише «Сегодня».

За мірками ВООЗ, здоровими країнами із найкращими показниками є Афганістан, Гвінея і Нігер, а хворими – Чехія, Росія, Словенія і США. Україна не потрапила ні до лідерів, ні до аутсайдерів, хоча і опинилася в «червоній зоні» рейтингу. Ситуація у нас така ж, як в Іспанії, Франції, Німеччині та Великобританії. За рік від неінфекційних захворювань (НЗ) в нашій країні померло 605 тисяч осіб, що приблизно 90% від усіх смертей.

Однак проблемних питань все одно багато. Наприклад, відсутня національна програма для боротьби з діабетом або раком. Негативно позначається на українських позиціях і брак антитютюнових кампаній у ЗМІ. У питаннях заборони реклами алкоголю у нас тільки часткові успіхи, а ось з пропагандою здорової їжі все погано. Так, в Україні відсутня політика щодо зменшення споживання солей, трансжирів і жирних кислот. Крім цього, в країні занадто сильний вплив реклами шкідливих продуктів на дітей.

Основним критерієм оцінки стала кількість смертей від неінфекційних захворювань (хвороб серцево-судинної системи, раку і діабету), а також кроки, які здійснює держава для зменшення цієї цифри. На думку експертів ВООЗ, на ситуацію впливає наявність нацстратегії по боротьбі з неінфекційними захворюваннями і те, чи збирають в країні інформацію про смертність від них. Окрім того, враховуються заходи зі зменшення споживання алкоголю, тютюну і шкідливого харчування.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram