Рішення суду ООН приведе Путіна на лаву підсудних, – глава Меджлісу

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що нинішнє рішення суду у Гаазі – перші заходи, які приведуть вищих російських чиновників на лаву підсудних Міжнародного трибуналу.

Про це політик зазначив у своєму Facebook.

«Упевнений, що сьогодні закладені перші практичні заходи, які обов'язково приведуть вищих російських чиновників на чолі з Путіним на лаву підсудних Міжнародного трибуналу для розгляду злочинів, скоєних Росією проти України. А в тому, що такий Міжнародний трибунал буде створено, у мене немає ніяких сумнівів», – написав Чубаров. 

 

Як уже писав Вголос, суд у Гаазі не схвалив впровадження заходів проти РФ через фінансування тероризму, проте підтримав заходи проти агресора через дискримінацію у Криму. Також Україну і Росію зобов'язали виконувати Мінські угоди.

До всього, Міжнародний суд ООН зробив висновок, що кримські татари та етнічні українці у Криму досі є вразливими.

Як відомо, суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. РФ усі звинувачення відкидає. Разом з тим, у Кремлі обіцяли визнати рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram