Роботи спричиняють масові скорочення у Японії

Число робочих місць в Японії до 2030 року скоротиться на 2,4 млн, оскільки людей поступово замінять роботи з розвиненим штучним інтелектом.

Про це йдеться в опублікованій в понеділок доповіді Дослідницького інституту «Mitsubishi», передає tass.ru.

За оцінками експертів, в першу чергу впровадження нових технологій торкнеться промислових підприємств, сфер послуг і продажів, де кількість робочих місць зменшиться приблизно на 7,4 млн.

 «Зміни, які розвиток штучного інтелекту може принести, зокрема в виробничий сектор, приведуть до скорочення робочих місць. У зв'язку з цим нам необхідно замислитися над створенням системи, яка гарантує стабільний мінімальний дохід тим, хто втратив роботу», - зазначає співробітник інституту Сатосі Сірато .

Таке різке скорочення не вдасться компенсувати навіть за рахунок прогнозованого зростання числа фахівців в області робототехніки і штучного інтелекту на 5 млн. до 2030 року.

Разом з тим розвиток технологій створення андроїдів і їх впровадження в різні сфери економіки, згідно з розрахунками Дослідницького інституту Mitsubishi, призведе до зростання ВВП Японії на 50 трлн. ієн (432 млрд. доларів США за поточним курсом) у 2030 році, що становить приблизно 10% від ВВП за 2015 рік.

Населення країни, за даними перепису 2015 року, становить 127,095 млн. осіб. Приблизно 67 млн. з них - громадяни працездатного віку (від 18 до 65 років). При цьому Міністерство охорони здоров'я, праці і добробуту Японії прогнозує до 2060 року скорочення цієї категорії до 38 млн. осіб через низьку народжуваність і старіння суспільства.

Нагадаємо, японська страхова компанія Fukoku Mutual Life Insurance звільняє співробітників - їх роботу за розрахунками страхових виплат тепер буде виконувати автоматизована комп'ютерна система, створена на основі штучного інтелекту.

Нова система вартістю 200 млн. ієн буде встановлена вже в цьому січні. На думку керівництва компанії, це дозволить збільшити продуктивність на 30% і заощадити близько 140 млн. ієн (близько 1,2 млн. доларів) на рік на зарплатах.

-

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram