Роман Городечний стане першим львів’янином що підкорить Еверест ФОТО

Роман Городечний стане першим львів’янином, що підкорить Еверест (ФОТО)

12.03.2018 14:07
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду
Із 7 квітня до 6 червня цього року команда українців, серед яких і львів’янин Роман Городечний, планує підкорити найвищу вершину в світі – Еверест , – про це сьогодні, 12 березня, на своїй прес-конференції розповіли майбутні учасники експедиції.

Як повідомляє кореспондент «Вголосу», на вершину альпіністи обіцяють взяти прапор із логотипом компанії, що погодиться допомогти пану Сергієві із Червонограда, дочка якого, Соломійка, захворіла на рак. Команда планує бути в горах близько півтора місяця у складі чотирьох осіб: Ірини Галай із Мукачевого, Тараса Позднього із Білої Церкви, Дмитра Семеренка з Дніпра та Романа Городечного зі Львова.

«Тарас шукав однодумців, а ми погодилися. З собою візьмемо камеру, аби зняти невеличкий реаліті-фільм про підкорення Евересту українцями. Цю експедицію ми хочемо популяризувати і  скласти конкуренцію для «Семи вершин» російської компанії, в якій ми категорично відмовилися брати участь. Обіцяємо згодом створити власну команду – українську», - наголосила Ірина Галай, перша українка, що підкорила Еверест.

Усі учасники експедиції вже мають великий досвід у альпінізмі, проте у складі іноземних компаній: «на жаль, Україна сильно відстає у цьому виді спорту, у нас чомусь існує тільки футбол та баскетбол, все решта – «на нулі». Хочемо виправити ситуацію і заохотити інших людей підкоряти гори разом з нами. Альпінізм – це вже не просто хобі, це спосіб життя», - розповів Роман Городечний.

Львів’янин переконаний, що зможе подолати втому, виснаження та погодні умови, єдине, чого побоюється – так званої гірської хвороби: «важко пояснити, що це таке, але гірська хвороба може виникнути навіть у найстійкіших. Ноги стають ватяними, починаються галюцинації, часткові провали у пам’яті, ти перестаєш контролювати своє тіло. Для того, щоб оцінити свої можливості  - потрібнен холодний розум та допомога збоку. Самого лиш адреналіну замало, не суть у тому, щоб піднятися, а у тому, щоб мати сили для спуску».

Відомо, що сума підйому на Еверест складає близько 50-60 тисяч доларів, не враховуючи авіаперельотів. Для участі у такій експедиції потрібно мати серйозну фізичну підготовку, зокрема найважливішим аспектом вважають витривалість. Чітких вікових обмежень для майбутніх альпіністів немає, за словами Ірини Галай, навіть 14 років  - не проблема, якщо зі здоров'ям все гаразд. За технічну безпеку під час маршруту українців відповідатиме команда із Непалу, на місці розташований найбільший у світі табір з усім необхідним спорядженням, сучасною медичною технікою. За інформацією, упродовж експедиції ірина Галай хоче здійснити безкисневе сходження на гору Лхотцзе (8516м), а троє чоловіків – підкорять Еверест (8848м).

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram