Про це в інтерв'ю «Вголосу» розповів політолог Тарас Загородній.

«Зараз російським приватним компаніям заборонено позичати гроші на іноземному ринку. У них там борги сягають 600 млрд доларів – тому треба шукати виходу. Досі російські олігархи рятувалися тим, що залучали кошти з-за кордону через державні банки. Це дозволяло їм так-сяк утримувати економіку. А нові санкції якраз закриють для них цю «лазівку». Зовнішнє фінансування припиниться взагалі і рубль впаде катастрофічно», – зазначив експерт.

За його словамі, російським державним банкам заборонять працювати з доларом – основною валютою світу та іноземними агентами, а це означатиме фактичне знищення банків РФ.

«Як наслідок, виникнуть проблеми з російською нафтою, адже торгувати нею без долара фактично неможливо. З Росії посилиться відтік капіталу і скоротиться експорт», – каже Загородній.

«Ці санкції, безумовно, зачеплять і Україну. Влада нарешті буде змушена накладати санкції на «дочки» російських банків в Україні. Відповідно – російський капітал суттєво втратить свій вплив у нашій державі. Разом з тим, на цих санкціях ми зможемо заробити. Після блокування РФ гроші і товари потечуть через Україну», – наголосив експерт.

Більше про це читайте у матеріалі «Вголосу»:  «Путін просто не вигребе»: що зроблять з Росією нові санкції США