Як передає кореспондент «УНІАН», про це йдеться у представленій на прес-конференції у Києві 20-ій доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 серпня – 15 листопада 2017 року. 

У звіті висловлюється низка рекомендацій для влади Росії, України, міжнародної спільноти.

Зокрема уряду РФ рекомендується «забезпечити дотримання встановленої в міжнародному гуманітарному праві заборони примушувати жителів окупованої території Криму служити у збройних силах Російської Федерації».

Також рекомендується «покласти край обшукам будинків, які проводяться правоохоронними органами в Криму та непропорційно часто стосуються кримських татар».

В ООН заявили, що російська влада має «забезпечити реалізацію права осіб та груп осіб на свободу проведення мирних зібрань, висловлення поглядів у Криму без дискримінації за жодними ознаками, у тому числі расою, громадянством, політичними поглядами, етнічною приналежністю або сексуальною орієнтацією».

Також рекомендується «утриматися від застосування законодавства Російської Федерації про протидію екстремізму і тероризму для заборони мирних релігійних практик практикуючих мусульман у Криму та невідкладно звільнити з-під варти усіх осіб, що затримані та яким висунуто обвинувачення у вчиненні таких злочинів».

Разом з тим, влада РФ має «проводити розслідування всіх випадків насильницьких зникнень, катувань і жорстокого поводження, до яких причетні співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації у Криму, притягати осіб, що скоїли порушення, до відповідальності, та забезпечити відшкодування збитків потерпілим».

 

«Вголос»