Росія повинна негайно звільнити захоплені біля Керченської протоки українські кораблі й українських моряків.

На цьому наголосила високий представник ЄС зі закордонних справ та безпекової політики Федеріка Могеріні під час засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

“Ми закликаємо всі сторони продемонструвати крайню стриманість із метою досягнення негайної деескалації. Ми закликаємо Росію негайно та безумовно звільнити затримані кораблі, їхні екіпажі й обладнання. Ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку відповідно до міжнародного права”, — заявила вона.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

За даними ВМС України, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення. Московити ж кажуть, що внаслідок атаки в морі “отримали легкі поранення” троє українських військових. Також Росія захопила три українські військові катери.

26 листопада депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

27 листопада опублікували новий указ Президента про воєнний стан.