За даними «ЛIГАБiзнесIнформ», станом на 2 грудня Україна експортувала 15,85 млн тонн зернових, що на 10% перевищує обсяг минулого року.

«У 2014-2015 маркетинговому році обсяги експорту можуть досягти 35 млн тонн, що на 3 млн тонн більше, ніж роком раніше, але остаточна цифра буде залежати від політичної, економічної ситуації в країні і від кон’юнктури світового ринку», – прогнозує експерт відділу Державного підприємства Держзовнішінформ Ольга Якубіна.

За її словами, основними країнами-імпортерами українського зерна є Саудівська Аравія, Єгипет, Іспанія, Іран і Туреччина.

Разом з тим, повністю припинився експорт зерна з Росії, яка вивезла лише 20 млн тонн при експортному потенціалі 30 млн тонн (це нижче від українських можливостей). При цьому основними імпортерами російського зерна є Єгипет, Туреччина і Іран, тобто ті ж країни, які беруть і українське зерно.

Виконавчий директор російського аналітичного центру «СовЭкон» Андрій Сизов відмічає, що це сталось через неофіційну заборону влади на вивезення зерна з Росії. Про це йдеться у його колонці на «РБК».