Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що Росія не планує зупиняти окупацію Криму, а постійна мілітаризація Азовського моря стала вкрай серйозною проблемою.

Про це він сказав під час лекції у Гарвардському університеті у п’ятницю, 9 листопада, передає ТСН.

Єльченко підкреслив, що метою Кремля є тотальне військове панування у Чорноморському регіоні та за його межами.

“Наприклад, Крим часто використовується як штаб-квартира та база постачання російської військової участі в Сирії. Росія також змушує жителів Криму, зокрема через тиск або пропаганду, брати участь у російських військових операціях за кордоном. Саме тому це не можна вважати просто українським або регіональним питанням”, – зазначив постпред.

За його словами, ця проблема має сильний стратегічний вплив на всю європейську безпеку. “Крим – це не тільки тестовий майданчик для нового російського озброєння та потенційної зони для розповсюдження ядерної зброї, але також є ключовим елементом російської військової експансіоністської політики”, – наголосив дипломат.

Він підкреслив, що РФ подвоїла свої військові сили на півострові і продовжує підготовку кримської військової інфраструктури для розгортання ядерної зброї, включаючи реконструкцію сховищ ядерних боєголовок.

Єльченко зауважив, що будівництво Керченського мосту Росією також загрожує довготривалими негативними наслідками для прибережного та морського середовища Азовського моря, оскільки воно окрім порушення свободи міжнародного судноплавства завдає суттєвої шкоди екології: перешкоджає циркуляції води, збільшує ерозію та шкодить природоохоронним територіям.

“Цей міст простягається з території Росії на суверенну територію України, тим самим збільшуючи кількість важкої зброї, обладнання та військового персоналу у Криму… Тому, тут залишається серйозна загроза морського нападу з Азовського напрямку у разі масштабної військової конфронтації”, – додав він.