Росія планує заборонити судноплавство в Керченській протоці через монтаж арки Кримського мосту

Росія планує запровадити заборону на судноплавство через Керченську протоку з 11 по 14 жовтня через встановлення другої арки Кримського мосту. Відповідне розпорядження опубліковане 9 жовтня на сайті адміністрації морських портів Чорного моря.

Про це повідомляє Крим.Реалії.

«Заборонити з 6.00 місцевого часу 11 жовтня 2017 року до 6.00 місцевого часу 14 жовтня 2017 року плавання всіх суден, за винятком кораблів і суден ВМФ, кораблів і судів федеральних органів безпеки, а також суден, що беруть участь у технологічному процесі будівництва об'єкта «Транспортний перехід через Керченську протоку» в забороненому районі будівництва транспортного переходу через Керченську протоку в акваторії Керченської протоки», – йдеться в документі.

З 27 серпня в Керченській протоці вже було запроваджено заборону на судноплавство через роботи з підняття залізничної арки на фарватерні опори Керченського мосту, що будується. Вже 29 серпня підконтрольне Кремлю керівництво морського порту Керчі скасувало розпорядження про обмеження судноплавства в Керченській протоці у зв'язку з закінченням монтажу залізничної арки на опори мосту, що будується. Проліт підняли і закріпили на висоті 35 метрів над водою. 

Міністерство закордонних справ України скерувало ноту протесту через заборону РФ судноплавства через Керченську протоку у серпні-вересні 2017 року, пов’язану з незаконним будівництвом Керченського моста. 

Про необхідність побудувати перехід із Росії до Криму через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії півострова – в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019-го.

Українська сторона вийшла з укладеного 2013 року договору з Росією про будівництво мосту після анексії Криму Росією 2014 року.

Як відомо, президент України Петро Порошенко доручив подати до суду на Росію через будівництво Керченського мосту, яке завдає значної екологічної шкоди. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram