Росія – це фільм жахів, від якого не можна відірватися, – російський літератор

Російський письменник Дмитро Глуховський заявив, що «зростання фашизму у довоєнних Німеччині чи Італії ми знали з підручників, але в Росії це можна спостерігати безпосередньо».

«Росія – це фільм жахів, від якого не можна відірватися», – під таким гаслом газета «SuperЕxpress» публікує розмову з російським письменником Дмитром Глуховським.

Автор романів-антиутопій «Метро 2033», «Метро 2034», «Метро 2035», зокрема, наголошує: «Зростання фашизму у довоєнних Німеччині чи Італії ми знали лише з підручників. Проживаючи сьогодні в Росії, можна безпосередньо спостерігати, як маховик державної пропаганди змінює розум і свідомість людей, як ці люди з неабиякою легкістю знову віддаються в полон ідеології. Вражає, з якою легкістю це відбувається. З одного боку, це лякає, а з другого – це надзвичайно цікаво. Суспільно-політична ситуація Росії – це як найстрашніших фільм жахів, від якого не можна відірватися».

Дмитро Глуховський каже, що Путіна дуже налякали дві новітні революції в Україні, з того часу він відчуває, що російська вулиця може його стерти. Тому й почалися репресії проти тих, хто намагається виходити на вулиці російських міст для того, щоб піддати під сумнів владу Путіна.

Письменник впевнений, що російський президент на пенсію йти не збирається, але й авантюр, подібних до Криму чи Донбасу, він не робитиме. Щоправда, натякнув, що коли хтось і буде платити ціну за утримання Путіна, то це не будуть поляки чи литовці, це буде російське суспільство, особливо та його частина, яку Кремль визначить на роль внутрішнього ворога.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram