Росія здійснює незаконне буріння скелі під палацом Ластівчине гніздо

Росія здійснює незаконне буріння скелі під палацом «Ластівчине гніздо»

Росія розпочала проведення незаконних розкопок та інженерних геологічних робіт на скелі, де знаходиться пам'ятник національного значення-палац «Ластівчине гніздо» в окупованому Криму.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб з посиланням на доповідь ЮНЕСКО.

Як зазначається, українська влада не давала згоду на проведення робіт. Крім цього окупаційна влада проводить роботи на території між Цементною слобідкою і автотрасою Керч – Феодосія у зв'язку з будівництвом під'їзних доріг до майбутнього Керченського мосту. У результаті цих розкопок були знищені фрагменти стародавнього Тиритакського оборонного валу.

Згідно з доповіддю, у 2017 році Міністерство культури Росії видало 13 дозволів на проведення археологічних розкопок в аннексованому Криму і два дозволи на проведення робіт у Севастополі.

«Це є грубим порушенням Гаазької конвенції 1954 р. про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Конвенція і Перший протокол до неї (у 1954 р.) Забороняє проведення будь-яких археологічних розкопок на окупованій території, а також будь-які зміни культурних цінностей», – йдеться у повідомленні.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram