Згідно з соціологічними опитуваннями та фокус-групами, незважаючи на серйозні антиамериканські почуття в Росії, росіяни сподіваються на саміт американського і російського президентів, повідомляє Голос Америки.

"Росіяни справді сподіваюсться на якесь зближення з американцями, якщо воно продемонструє повагу до Росії", – пишуть експерти московського Центру Карнегі.

"Ідея, що Захід має "прислухатись до" Росії та поважати її – це постійна тема розмов і серед громадськості і серед еліти. На практиці це означає, що деякі росіяни вірять, що якщо у Гельсінкі Трамп зробить дружній жест, наприклад, запросить Росію назад до "Великої вісімки", можна буде почати задумуватись про мирне співіснування із США, а не конфлікт", – відзначають в аналітичному центрі.

У нещодавньому опитуванні незалежного Центру Левади 69% росіян висловлювались негативно щодо США. Ця цифра нижче за 81% – саме стільки росіян були негативно налаштовані проти Вашингтону у 2014-2015 роках. Втім, у 2018 році 78% росіян назвали США найбільш недружньою іноземною країною.

Згідно з інформацією Центру Карнегі, минулого року лише одна десята росіян вважала, що відносини між США та Росією покращились за часів президенства Дональда Трампа. На думку росіян, Путін вже досяг мети з перетворення Росії на величну державу і має сконцентруватись на внутрішніх соціально-економічних проблемах.

Опитування та фокус-групи, які цитує Центр Карнегі, демонструють, що росіяни погоджуються з думкою «Ми надто багато допомагаємо іншим країнам». Краще витрачати більше ресурсів на внутрішні потреби держави – думають вони. Крім того, більше половини опитаних респондентів у квітні 2018 вважали, що Росія ізольована на міжнародному рівні.

За версією Центру Карнегі, напередодні саміту Трампу і Путіна росіяни хотіли б, щоб лідери обох держав домовились про «щось пристойне». У їхньому списку побажань часто є слова «Сирія», «нафта» та «скасування санкцій». Важливо, однак, що респонденти не хочуть, щоб Путін йшов на поступки. На їхню думку, російському лідеру варто «стояти на своєму» та дотримуватись «своєї лінії».