Російська православна церква і Ватикан обговорили ситуацію в Україні

У Москві, в патріаршій резиденції монастиря св. Даниїла, 22 серпня відбулася зустріч державного секретаря Ватикану П'єтра Пароліна з Патріархом Московським Кирилом. Головні теми обговорення стосувалися співпраці двох Церков для підтримки християн на Близькому Сході. Йшлося про паломництво мощей святого Миколая, не було жодної розмови про можливість зустрічі Папи Франциска та Патріарха Кирила. Говорили і про Україну.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Аsianews.it.

Під час зустрічі йшлося про ситуацію в Україні. За повідомленням Відділу зовнішніх Церковних стосунків РПЦ, Патріарх Кирил наголосив, що Церква повинна стати чинником примирення, а не втягуватися в конфлікт. Про слова Держсекретаря Ватикану щодо ситуації в Україні під час зустрічі з Кирилом у повідомленні Відділу зовнішніх Церковних стосунків РПЦ нічого не сказано, однак нагадаємо, що у ході спільної прес-конференції, яка відбулась 22 серпня після зустрічі з Лавровим кардинал Паролін нагадав владі РФ про те, що поведінка РФ стосовно Криму не відповідає міжнародному праву. Держсекретар Ватикану закликав РФ перестати порушувати міжнародне право і шукати виходу, який би задовольнив сусідні держави і цілу міжнародну спільноту.

Під час зустрічі з Патріархом Кирилом, сторони обмінялися думками щодо результатів паломництва мощей святителя Миколая, паломництво яких  Патріарх Кирил та Папа Франциск узгодили на засіданні в Гавані в лютому 2016 року. Як зазначив державний секретар Ватикану, ця подія мала великий вплив на відносини між двома  Церквами.

«Цей аспект прискорює наш рух вперед у відносинах між нашими Церквами. Звичайно, я був дуже радий, що ця подія відбулася. Можна сказати, що одним з наслідків прибуття мощей є новий клімат, нова позитивна атмосфера, яка допомагає нам спілкуватися, невелика цегллина, яка створює нові відносини», - зазначив представник Святого Престолу.

Питання зустрічі Папи Франциска з Патріархом Московським не обговорювалося.

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram