Російських суддів, які визнали анексію Криму, не пустили на світовий Конгрес з конституційного правосуддя

Голову Конституційного суду Російської Федерації Валерія Зорькіна та інших російських суддів, які визнали анексію Криму, не допустили до участі у IV Конгресі світової конференції з конституційного правосуддя, який відбувається у Вільнюсі (Литва).
Про це повідомила   народний депутат  Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.

«Вперше за історію Конгресу на нього не був допущений Голова Конституційного Суду РФ Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму. «Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, зо анексія Криму – це агресія, і це є злочин. Немає такого прецеденту в жодній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», - заявив Голова Конституційного Суду Литви Дейнюс Жалімас.
В свою чергу Президент Литовської республіки Даля Грібаускайте, виступаючи на цьому заході підкреслила: «Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права і рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми маємо заступитися за тих людей, хто бореться за свободу, права людини і демократію».
Дякуємо друзям Литовської республіки за послідовну підтримку України та зусилля із зміцнення системи верховенства права у світі», - написала нардеп.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram