30 січня 2017 року Конкурсна рада з реалізації обласного конкурсу мікропроектів затвердила 21 експерта для оцінювання мікропроектів громад. Експерти були відібрані нелегітимною комісією-прокладкою, створеною головою обласної ради без належних підстав.

Дивно, але засідання Конкурсної ради відбувалося в напівтаємному режимі. Зокрема, інформація про засідання комісії з`явилася на сайті обласної ради лише зранку 30 січня 2017 року, хоча саме засідання було призначене на 12.00 год.

ГО "Громада та ініціатива" вирішила з`ясувати, хто став тим щасливцем, який буде впливати на розподіл 60 мільйонів бюджетних коштів. Варто зазначити, що за роботу експертам цього року буде оплачено приблизно 5 тисяч гривень, що посилює відповідальність і підзвітність експертів за пророблену роботу.

1. Савка Наталія Романівна – працює в Асоціації місцевих рад "Ради Львівщини". Цікаво, що в комісії з попереднього відбору експертів працював її безпосередній керівник – виконавчий директор асоціації Лозинський Василь Миронович. Окрім того, головою асоціації місцевих рад виступає голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. В асоціації в його обов`язки входить прийняття на роботу працівників, а також затвердження кошторису організації. На наш погляд, тут є присутній конфлікт інтересів.

2. Бандура Наталія Ігорівна, Ганкевич Андрій Євгенович, Гурська Олена Миколаївна – всі троє працюють в Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати-Україна". Головою правління асоціації є голова обласної ради Олександр Ганущин. В його обов`язки входить прийняття на роботу працівників, а також затвердження кошторису організації. На наш погляд, тут теж є присутній конфлікт інтересів. Окрім того, задля спревдливості вважаємо про необхідність представництва в експертній комісії лише одного представника.

3. Гнида Андрій Олегович – керівник одного з проектів Канадського фонду для місцевих ініціатив. На виборах до ВРУ у 2012 році працював в ОВК № 119 від Партії Наталії Королевської "Україна – вперед", хоча згодом був замінений на іншу кандидатуру.

4. Пілько Ігор Федорович – керівник ГО "Народний контроль Трускавець". Був помічником теперішнього голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина у VI скликанні обласної ради. У вересні 2016 року став одним із фігурантів скандалу навколо онлайн-голосування за експертів для Державного фонду регіонального розвитку. Тоді громадськими активістами були зафіксовані маніпуляції з голосуванням, коли кілька кандидатів отримували рекордну кількість голосів за малий проміжок часу.

5. Польовий Микола Олександрович – працює менеджером проектів у ТзОВ "Львівхолод". У 2014 році, перебуваючи на посаді заступника директора департаменту економіки Львівської ОДА, був безпосереднім керівником одного з членів комісії з попереднього відбору експертів Лозинського Василя Мироновича. На наш погляд, пан Микола не має достатньо досвіду для оцінювання мікропроектів, окрім того тут теж є конфлікт інтересів.

6. Щур Микола Васильович – чинний голова Львівської обласної виборчої комісії за квотою УДАРу. Оскільки УДАР входить у коаліцію з БПП, то стає зрозумілим, що пана Миколу на цю посаду делегувала пропрезидентська партія. Окрім того, наш експерт особисто знайомий з головою обласної ради, оскільки був членом Народної Самооборони Львівщини (керівник – колишній член партії Народний Рух України Валерій Веремчук). За вдале проведення виборів до Львівської обласної ради у 2015 році був нагороджений почесною грамотою Верховною Радою України. Очевидно, що він не має взагалі жодного досвіду з оцінювання мікропроектів. Окрім того, Микола Щур безпосередньо причетний до пропрезидентської партії БПП – конфлікт інтересів очевидний.

7. Баранецький Тарас Ярославович – працює аналітиком ГО "Європейський діалог". Є помічником народного депутата Крулька Івана Івановича (ВО "Батьківщина"). Голова Львівської обласної організації ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк активно рекламував пана Тараса як експерта з децентралізації на виборах до ОТГ у Львівській області, що відбулися 19 грудня 2016 року. На наш погляд, тут теж присутній конфлікт інтересів.

Нагадуємо, що Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин своїм розпорядженням № 1588 від 9 листопада 2016 року створив так звану комісію з відбору експертів для оцінювання мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 рік. В обласній програмі проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, прийнята облрадою 25 жовтня 2016 року, ніде не передбачено норми про створення такої комісії.

Окрім того, до складу комісії були включені особи, до яких в громадських активістів було чимало зауважень, мова йде про керівника апарату облради Валентина Харлова та директора КП "Львів-ТБ" телеканал "Перший Західний" Ольга Цап.