Організатори акцій повідомили, що до маніфестантів приєдналися і представники румунської діаспори в багатьох містах Європи, пише Укрінформ.

Зазначають, що багато неурядових організацій та політичних партій Румунії заявили, що учасники акцій протесту вимагають скасування прийнятих парламентом поправок в системі правосуддя, а представники Націонал-ліберальної партії повідомили, що вони ініціюють процедуру проведення в країні дострокових парламентських виборів.

Поліція підрахувала, що у протестах в Бухаресті брали участь близько 10 тисяч громадян.

Маніфестанти брали зі собою румунські прапори з траурними стрічками на знак скорботи за померлим Королем Румунії Міхаєм Першим. Такі акції організували також в таких великих містах країни, як Брашов, Алба-Юлія, Констанца, Сучава, Тімішоара, Крайова та інших.

Слід додати, що два дні перед тим парламент Румунії прийняв низку поправок в правову систему, згідно з якими суттєво обмежується право президента призначати суддів і прокурорів, а Юридична інспекція переводиться в підпорядкування міністру юстиції (раніше ця структура підпорядковувалася виключно Вищій раді магістратури).