Румуни «із занепокоєнням» слідкують за подіями в Україні через закон про освіту

Румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав нацменшин в Україні, після прийняття Верховною Радою закону «Про освіту».

Про це повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що депутати обох палат парламенту проголосували одноголосно за прийняття декларації.

«Парламент закликає до швидкого врегулювання ситуації, що склалася, у дусі співпраці й конструктивного діалогу і з дотриманням європейських стандартів в області захисту національних меншин, а також положень багатосторонніх і двосторонніх угод, частиною яких є Україна», - йдеться у декларації.

У документі зазначається, що румунські парламентарі «із занепокоєнням та особливою увагою» стежать за розвитком подій після прийняття Верховною Радою закону «Про освіту», який «обмежує право на освіту рідною мовою для етнічних румун, які проживають в Україні, що викликає глибоке занепокоєння у Румунії».

«Європейські стандарти захисту національних меншин, зокрема, близько 400 тисяч румун, які проживають в Україні, є фундаментом демократичних перетворень, без якого неможливо просуватися по шляху європейської інтеграції», - повідомляється у декларації.

Найближчим часом в Україну приїде група румунських парламентарів, яка обговорить шляхи врегулювання ситуації з урядом України.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram