Про це повідомляє “Апостроф” з посиланням на колишнього главу Служби зовнішньої розвідки України Миколу Маломужа.

Генерал також зауважив, що в цьому форматі готується дорожня карта щодо України. Микола Маломуж припустив, що, можливо, підготовлена за участю міністрів закордонних справ провідних країн світу дорожня карта певною мірою співпадатиме з мінськими угодами, проте буде вже зовсім іншого формату.

“Це реальна програма дій, яка зараз готується і буде затверджена у новому форматі за участю, зокрема Росії. І це буде юридично зобов’язальний документ і програма дій з виконання під егідою керівників головних країн світу і їх уповноважених представників, наприклад, міністрів закордонних справ, міністрів оборони. Тобто це той контингент учасників робочої групи, який ухвалює рішення відповідно до правової позиції країн-учасниць цього формату. І тільки такий формат спрацює”, – пояснив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України.

Микола Маломуж також додав, що новий формат буде схожим на Гельсінські угоди, де ухвалюватимуться всі стратегічні рішення щодо нового світопорядку – це обмеження і контроль глобальних озброєнь, недопущення глобальних контраверсійних сценаріїв між різними блоками, а також вирішення проблем стратегічного, економічного, екологічного і безпекового (виживання людства) характеру.

“І найголовніше – буде створено механізми реалізації не під егідою Тристоронньої контактної групи, яка по суті нічого не вирішує, а в рамках серйозного формату. І в цьому форматі Путін буде критично залежним від усіх домовленостей, тому що там стоятиме питання і перспектив самої Росії. Тому це зовсім інший механізм”, – наголосив генерал.