Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), вісьмом фігурантам справи про заволодіння коштами бюджету Одеси при покупці будівель заводу «Краян», у тому числі міському голові Одеси Геннадію Труханову.

Про це повідомляється на сайті НАБУ в середу, 3 жовтня.

Зазначається, що мова йде про чинного міського голову Одеси та його заступника; очільника постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради; директора департаменту комунальної власності Одеської міськради та його заступника; директора приватної компанії-продавця будівлі; представника компанії-продавця будівлі й оцінювача.

У НАБУ зазначили, що дії цих осіб кваліфіковані за статтею про заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч.5 ст.191 КК України).

Крім цього, директора приватної компанії-продавця будівлі звинувачують у скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 205 і ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 209 КК України (мова йде про фіктивне підприємництво та замах на легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом).

Слідство встановило, що мер Одеси з липня до грудня 2016 року спільно з іншими посадовими особами міськради та приватної компанії заволодів коштами місцевого бюджету Одеси в сумі 185 млн грн. Корупційна схема, на думку детективів, була реалізована під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за свідомо завищеною ціною. Надалі сплачені кошти, імовірно, планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник і керівник якого, як встановило слідство, зараз проживає на непідконтрольній території Луганської області.

Отримані від мерії 185 млн грн фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності. Однак детективи НАБУ та прокурори САП запобігли цій спробі і домоглися накладення арешту на рахунки компанії-продавця будівлі.