СБУ заборонила британським дайверам в'їзд до України через участь у змаганнях у Криму

Служба безпеки України заборонила в'їзд в Україну двом британським спортсменам Гері Ханту і Блейк Олдріджу, які брали участь в змаганнях по Кліфф-дайвінгу (стрибків у воду зі скелі) в анексованому Криму.

Цю інформацію виданню Крим.Реалії підтвердила речник СБУ Олена Гітлянська.

Рішення про заборону Ханту і Олдріджу в'їзду в Україну терміном на п'ять років ухвалили 25 вересня. Підстава – «заподіяння шкоди національним інтересам України».

Британські спортсмени поки публічно не коментували заборони їм на в'їзд до України.

Наприкінці серпня посольство України в Великій Британії висловило розчарування в зв'язку з участю британського спортсмена Гері Ханта в змаганнях із кліфф-дайвінгу (стрибки в воду зі скелі) в анексованому Криму й закликало громадян Великої Британії утримуватись від незаконного відвідування півострова без офіційної згоди України.

У серпні в анексованому Криму відбулися змагання із кліфф-дайвінгу. Пізніше в підконтрольному Кремлю міністерстві спорту Криму оприлюднили імена деяких іноземних учасників цих змагань – фіналістів змагань Блейка Олдріджа і Гері Ханта з Великої Британії, Енді Джонса з США й Алана Кола з Люксембургу.

Всього повідомлялося про представників дев'яти країн.

Підконтрольні Кремлю влади регулярно запрошують представників іноземних держав відвідати Крим. Таким чином прагнуть легалізувати «російський» статус півострова.

Українське зовнішньополітичне відомство застерігає іноземних громадян і осіб без громадянства від незаконних поїздок до Криму.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram