Щоб запровадити електронний арешт рахунків боржників, у Мін'юсті вивчали досвід Хорватії та Португалії

Міністерство юстиції України має намір впровадити електронний арешт коштів на рахунках боржників у банках та інших фінансових установах в рамках зобов'язань нашої країни перед Міжнародним валютним фондом про автоматизацію процесу збору і примусове стягнення боргу.

Як повідомляється на сайті Мін'юсту, чинний на сьогоднішній день в Україні порядок з паперовим документообігом значно уповільнює стягнення коштів з боржника і підвищує вартість цієї процедури.

Зокрема, зараз інформацію про рахунки боржника виконавець отримує шляхом направлення запиту до Державної фіскальної служби України щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Отримати інформацію про рахунки громадян можна лише надіславши запити в усі банківські установи країни поштою.

На практиці боржники встигають вивести кошти з рахунків, а деколи постанова взагалі втрачається і не надходить до банку. Мін'юст зазначив, що для підготовки відповідного законопроекту група українських фахівців відвідала Хорватію та Португалію, де вже існує електронний арешт коштів боржників на рахунках у банківських установах.

 

«Вголос»
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm