Нагадуємо шановним читачам, що в лютому 1944р. село було спацифіковане німецьким каральним загоном, а його жителі- винищені. Польські праві звинуватили у цій трагедії українську Дивізію “Галичина”, яка ніякого відношення до цього злочину не мала. В околицях Брідщини стояв 4-ий поліційний порядковий полк, але і він не причетниій до цієї події. На цю тему читач може знайти чимало матеріалу, як в Україні так і в Польщі, з різними точками зору щодо тодішніх подій в Гуті Пеняцькій. На місці трагедії -поляки, в погодженні з українською владою, поставили величний монумент, який був освячений польським і українським духовенством, в присутності поляків з Польщі , місцевих поляків та українців. Тоді ж українські націоналісти проводили мирну акцію протесту. Ніхто памятника не руйнував!

І ось на Різдвяні свята 2017р, врахуйте, шановні читачі, час, пам”ятник було знищено, очевидно, вибухом і дуже понівечено. Мало того, прізвища загиблих були зафарбовані синьо-жовтою та червоно-чорною фарбами і намальвано знак СС. І тут зупинімося. Ніколи і ніде українські націоналісти не будуть малювати цей ненависний їм знак. І цього не врахували виконавці злочину і це головний фактор того, що вони далекі від дій справжніх націоналістів, а були лише тупими виконавцями злочину. Далі. Намальвані українські національні кольори є намальвані навпаки, що теж підкреслює абсолютну анальфабетність злочинців. Все це засвідчує про те, що це робота рук противників взаємозближення поляків та українців. Ніхто

не сумнівається, що цей акт вандалізму скурпульозно був складений і організований у Москві і вчинений російськими чи проросійськими силами в Україні.

Вороги нашої держави і нашої незалежності мають великий досвід нищення наших пам”ятників та пропам”ятних хрестів. Пригадаймо, як Москва знищила пам”ятники Провідникам Євгену Коновальцю та Степанові Бандері, загиблим у битві під Бродами українським дивізійникам на горі Жбир, пропамятний хрест на Брідщині, пошкоджені меморіальні таблиці Командирові УПА Романові Шухевичу і нашим воїнам, що вже полягли тепер, в битвах з російськими окупантами. Той самий почерк залишили варвари і в Гуті Пеняцькій, а перед тим спалено криївку в Басівці, що біля Львова. Аналогічні дії чинилися і на території Польщі, де за останні два роки було знищено чи пошкоджено 14українських пам”ятників та пропам”ятних хрестів і в тому числі на горі Хрещатій.

Всі ці дії чітко сплановані в надрах ФСБ. Влада чекістів на чолі з Путіним розробляє багатопланлві ходи, щоб знищити незалежну Україну, назад повернути її в фарватер московських впливів, а народ наш поставити на коліна. На території Росії переслідуються всі і все, що пов”язане з Україною. Закрито всі українські школи, в Москві довгий час йде чекістьке переслідування керівництва Української книгарні і тому дивує позиція українського керівництва, яке б мало реагувати адекватно і вивести російські школи з державного фінансування та передати їх на приватне функціонування.

Виходячи з цього, хотілося б звернутися до польських націоналістичних кіл, які ще вільні від впливів і фінансування Кремля,щоб не допускати московських провокацій щодо українців на терторії Польщі. Відрадним є те , що польські органи влади почали переслідувати крикунів, які провокують українців, нищать фасади будинку “Просвіти” у Перемишлі, висувають територіальні претензії до України, виконуючи замовлення і сценарій, написаний у Москві.

Аналогічно чинять так звані крайнє праві в інших європейських країнах.

Відрадним є те, що польська сторона, особливо офіційні органи влади, зрозуміли хто є замовником нищення пам”ятника у Гуті Пеняцькій.

Ще одним приводом до активізації проімперських сил в Росії є і те, що США активізували свою політику у Європі і, зокрема, у Польщі. В рамках НАТО до цієї країни прибули значні американські військові підрозділи і в тому числі велика кількість танків “Абрамс”, та іншої бронетехніки і потужні сухопутні сили. То ж Москві і Путіну потрібні бодай якісь провокації.

Одну з них уже маємо- Гуту Пеняцьку. І ще. Місцеві органи влади заявили, що провокаторам, які знищили памятник, загрожує 8 років тюремного покарання. Трохи смішно. Такий злочин розкривається за добу! Пустопорожні заяви лише викликають зневіру у суспільстві. Чи може це ще один крок до звинувачення у всіх гріхах українських патріотів зі “Свободи” чи Правого сектору?

У такій ситуації українські патріотичні сили мають ще тісніше об”єднатися, щоб протиставитись внутрішнім і зовнішнім ворогам. А українсько- польські взаємини мусять укріпитися і зрости до ще вищого рівня.