Шістьом депутатам сейму Литви відмовлено у в'їзді в Білорусь

Всі шість депутатів литовського сейму, запрошених взяти участь 11 вересня в Мінську в дискусії «Регіональна безпека і навчання» Захід-2017»: погляд з Мінська, Вільнюса, Варшави, Києва», отримали відмову в білоруській візі.

Про це стало відомо в п'ятницю, 8 вересня, пише DW.

Білоруська влада поки не коментує це рішення. Інформація про нього з'явилася після закінчення робочого дня 8 вересня.

Як розповів в інтерв'ю DW співголова комітету з організації круглого столу, лідер Об'єднаної громадянської партії (ОГП) Анатолій Лебедько, у візах відмовили всім запрошеним литовським учасникам дискусії, які представляють всі фракції, які входять до парламенту Литви: Лаурінас Кашчюнасу (керівник парламентської групи «За демократичну Білорусь»), Расі Юкнявічене (заступник голови комітету з національної безпеки Сейму), Аудронюсу Ажубалісу (член комітету з міжнародних справ, екс-міністр закордонних справ), Егідіюса Ва ейкісу (заступник голови комітету з міжнародних справ), соціал-демократу Ріманте Шалашявічюте і позафракційному депутату Гинтарас Степонавічюсу.

Литовські депутати очікували остаточної відповіді протягом всього дня, повідомив Лебедько, в результаті посольство Білорусі в Вільнюсі відмовило їм у візах без пояснення причин.

«Очевидно, що це політичне рішення і скандал – не білорусько-литовський, а з європейським звучанням», – вважає білоруський політик.

Він бачить в тому, що трапилося «або спробу провчити Литву, що займає принципову жорстку позицію щодо Мінська з багатьох питань, або бажання показати, що тільки влада видає ліцензії, кому обговорювати делікатні питання і з яким складом учасників».

Депутати литовського сейму готують спеціальну заяву з цього приводу. Лебедько впевнений, що луна від скандалу розійдеться по всій Європі. Але запланована дискусія, підкреслив він, все одно відбудеться в належному форматі: депутати сейму візьмуть в ній участь за допомогою відеоконференції.

Дискусію організовує білоруський Центр законодавчих ініціатив і досліджень і правоцентристська коаліція, куди входять рух «За свободу», ОГП і оргкомітет зі створення партії Білоруська Християнська демократія (БХД). Тема круглого столу – яким буде військово-політичне послання російсько-білоруських військових навчань «Захід-2017» і кому воно адресоване, а також чи може Білорусь бути посередником в міжнародних справах.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram