Швеція не забуває про Україну – планує надати допомогу українській армії

Швеція планує надати допомогу українській армії – розглядається можливість залучення шведських інструкторів для навчання українських воїнів.

Про це повідомив у Facebook прес-центр штабу антитерористичної операції (АТО) на Донбасі за результатами візиту шведського посла в Україні до району АТО. 

«Аташе з питань оборони посольства Швеції в Україні, підполковник Петер Ліден зазначив, що ситуація, яка зараз склалася на Сході України, ретельно аналізується та вивчається. Це робиться з метою визначення шляхів подальшої допомоги Збройним силам України. І як один з варіантів розглядається питання залучення шведських інструкторів для навчання та тренування українських військових медиків», – повідомили в штабі.

Також дипломатів проінформували про ситуацію, яка склалася навколо резервуара з хімічними відходами Торецького фенольного заводу. У випадку прориву дамби отруйні хімікати можуть потрапити у річку Сіверський Донець, яка є головним джерелом питної води для більшості мешканців регіону, переконані в штабі АТО. Однак обстріли та відсутність гарантій з боку бойовиків щодо дотримання режиму тиші під час роботи ремонтних бригад унеможливлюють проведення належних інженерних робіт.

Посол Мартін Хагстрьом підкреслив, що проблема руйнування дамби може мати катастрофічні екологічні наслідки, тому необхідно терміново шукати конкретні шляхи вирішення та виходу з цієї ситуації. 

«Посол зауважив, що після того, як він особисто почув про цю нагальну проблему, він обов'язково проінформує по дипломатичним каналах відповідні гуманітарні та безпекові організації, які зараз опікуються ситуацією на Сході України, з метою сприяння вирішенню цього питання», – повідомив штаб АТО.  

 

«Вголос»
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram