Скасування ринкового збору полегшить життя дрібним підприємцям

Скасування ринкового збору полегшить життя дрібним підприємцям

Пропозиція уряду скасувати ринковий збір має на меті суттєво полегшити життя дрібним торговцям на ринках. Відповідний проект подано на розгляд Парламенту. Ринковий збір є єдиним з усіх зборів, надходження від якого йдуть до місцевих бюджетів.

Як повідомив у коментарі голова комісії з питань розвитку підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Львівської облради Михайло Задорожний, сьогодні найбідніший продавець на ринку сплачує за місяць 140 гривень, і компетенція полегшити йому життя належить виключно Кабміну.

«Ця ініціатива спрямована в першу чергу для населення, яке вирощує власну продукцію на присадибних ділянках, – пояснює Задорожній. – Це люди, які своєю працею докладають максимум зусиль, щоби заробити на власний кусок хліба».

Як зазначив Задорожний, заробіток цих підприємців є дуже малим. «Ці люди, які працюють на своїх ділянках приходять на ринок і з них ще й знімають ринкові збори, – каже Михайло Задорожній. – Фактично, за ці гроші вони у першу чергу годують свою сім’ю. Тому від цього законопроекту виграє дрібний і малий бізнес».

На думку депутата, проти скасуванню цього збору виступають власники ринків, стверджуючи, що його відміна не входить у компетенцію уряду. «Але це навпаки є виключна компетенція уряду, який на сьогодні дотує місцеві бюджети», – каже Задорожній.

У Верховній Раді України зареєстровано і знаходиться на розгляді у Комітетах парламенту Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оподаткування суб’єктів малого підприємництва». Документ передбачає скасувати з 1 січня 2010 року ринковий збір. Автором законопроекту є Кабінет Міністрів України. «Ми сьогодні передали до Верховної Ради спеціальний законопроект, що скасовує ринковий збір як податок, який є тінізований", – сказала Прем'єр-міністр під час засідання уряду 23 жовтня.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram