Його коментар наводить британський таблоїд The Sun і зазначає, що Мірзаянов був одним із розробників «Новичка» — отрути, якою намагались отруїти Скрипаля.

За словами вченого, вбивця, який наніс гель на дверну ручку будинку Скрипаля, «не розумів, що дія отрути максимальна лише за абсолютно сухих умов».

Тож, на його думку, вологе повітря у Солсбері в березні призвело до деградації отрути, тому Скрипаль та його донька вижили.

«Речовина використовувалася, коли воно було досить туманно, — волога була в повітрі. Його можна використовувати тільки на сухому повітрі», — зазначив вчений.

Він зазначив, що для використання Новичка потрібно розуміти його хімічні характеристики.

«Якщо ви кинете його в воду, то через кілька годин ніяких слідів не залишиться. Він розчиняється в воді», — сказав Мірзаянов.

Нагадаємо, екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичним газом у власному будинку в Британії.

Британська розвідка вважає, що нервово-паралітична речовина «Новічок» виготовлена на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області.

Ситуація навколо отруєння Сергія і Юлію Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і Росією. У зв’язку з цим прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей оголосила про вислання 23 російських дипломатів. Зараз низка країн, включаючи Україну, вирішили видворити російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Скрипаля та його доньки.