Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Громадські слухання проходили у актовому залі школи №7. Проте через тисняву та велику кількість людей, яких приміщення не помістило, слухання перенесли на вулицю. Місцевих мешканців на слухання реєстрували за пропискою представники Львівської міської ради та, щоб уникнути фальсифікацій, підрахунок паралельно проводила громадська організація «Відродження Знесіння». Місцеві активісти заявляли, що на слухання міська рада «зігнала» працівників комунальних підприємств та чиновників.

Після того, як люди вирішили перенести слухання на вулицю, начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР Юрій Лукашевський заявив, що громадські слухання потрібно взагалі скасувати, оскільки «міські чиновники не можуть гарантувати безпеку людей». Це вкрай обурило львів’ян. Між чиновниками Садового та учасниками слухань виникли сутички. Після – громадські слухання все ж вдалось розпочати. На них зареєструвались 352 людини.

Ініціатор громадських слухань, член виконавчої ради ГО «Відродження Знесіння» Михайло Крутяк наголосив, що будувати сміттєвий завод на території львівських очисних споруд не можна, оскільки вони і так перебувають у аварійному стані.

«Стаття 3 Конституції України визнає людину, її життя, честь та гідність найбільшою соціальною цінністю. Стаття 50 гарантує нам право на чисте довкілля. На неодноразові наші звернення до міського голови, депутатів, ми не зустріли ніякого розуміння та хвилювання за екологічний стан у м. Львові. З боку міських чиновників було тільки одне прагнення – отримати мільйони кредитів. Ми не проти побудови цього комплексу. Ми проти зведення його на очисних спорудах», – наголосив Михайло Куртяк.

Львівську міську раду на громадських слуханнях представляв директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря. Він ж намагався переконати місцевих мешканців у тому, що сміттєвий завод, який планує побудувати Львівська міська рада є абсолютно безпечним. А представник «Львівавтодору» Роман Зубачик запевнив, що вулиці Пластова та Богданівська не будуть перевантажені транспортом через будівництво заводу.

«На сьогоднішній день ми тільки розпочали дозвільні процедури. І ми попереджали організаторів сьогоднішнього слухання, що паралельно будуть запропоновані консультації з громадськістю в рамках оцінки впливу цього заводу на екологію. Ми врахуємо досвід сьогоднішніх слухань. Територія очисних споруд – це майже 80 га. Найближча житлова забудова до запланованого будівництва знаходиться за тисячу метрів. Це перевірено управлінням архітектури Львівської міської ради. Всі ваші зауваження ми включимо у таблицю. І ми на них звертатимем увагу», – сказав Ноздря.

Представників міськради місцеві проводжали вигуками: «Ганьба».

Житель Личаківського району, екс-депутат Львівської міської ради Яромир Самагальський під час громадських слухань заперечив чиновникам Садового, що у історії із будівництвом сміттєвого заводу все так просто.

«Заяви міської ради про сміттєвий завод – це брехня і маніпуляції. Станом на сьогодні не існує техніко-екологічного обґрунтування стосовно того, яка сировина і скільки сміття буде надходити на цей завод. Досі не відомо, яка кількість сміття вивозиться з Львова. Міський голова два роки розповідав, що у нього є домовленості з ЄІБ про кредит під 1,5% на 20 років. Сьогодні беруть 35 млн у ЄБРР під 6% річних. За 20 років Львів заплатить за цей кредит більше 6 мільйонів євро», – сказав Яромир Самагальський.

Еколог Алла Войцеховська, яка представляє міжнародну ГО «Екологія, право, людина» додала, що у Європі від такого плану заводу, що хочуть звести у Львові, уже відмовляються.

«Цей завод, який пропонується побудувати Львівською міською радою не має методів реалізації. Він продукуватиме РДФ-паливо, якого немає кому продавати. Цементні заводи не планують його приймати. Цей завод механіко-технологічної обробки вироблятиме і технічний компост, який не придатний ні для яких цілей. Такі технології не підтримуються європейською комісією», – сказала Алла Войцеховська.