Смоленська катастрофа: Польща залучила екс-прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі

Польща залучила колишнього головного прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Луїса Морено-Окампо до Смоленського розслідування.

Про це йдеться в інтерв'ю Морено-Окампо для польського видання Dziennik Gazeta Prawna.

«Контракт (між прокурором і польським урядом - ред.) стосується спроб повернути до Польщі літак, який розбився під Смоленськом, і польсько-російських відносин у цій справі», - заявив Морено-Окампо.

За його словами, він зобов'язався дати свою незалежну і незаангажовану оцінку ситуації, яка спиратиметься на міжнародне право, що «має привести до розв'язання проблеми і повернення уламків літака».

«Я вважаю, що проблему (повернення уламків літака - ред.) можна вирішити. Хочу взяти в цьому участь», - заявив колишній головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Він зазначив, що розпочне свою роботу з вивчення переговорів з кабіни президентського літака в останній фазі трагічного польоту.

«Думаю, що перед початком переговорів з Росією у справі повернення літака потрібно встановити спільну версію подій в кабіні екіпажу», - наголосив експерт.

Морено-Окампо зазначив, що він зосередиться на аспектах міжнародного права у цій справі, що «може бути використано для покращення відносин Польщі з Росією».

Колишній прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі повідомив: угоду з ним підписано минулого тижня. Перед цим він зустрівся з міністром національної оборони Польщі Антонієм Мацеревичем, який його запросив до співпраці у цій справі.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram