В Україні офіційно День Матері відзначається щорічно, починаючи з 2000 року, у другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла.

Анна написала зворушливі листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день року присвятити вшануванню матерів.

Першим визнав День Матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. Через чотири роки, 1914-го, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в деяких європейських країнах.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом й інші країни.

Сьогодні День матері відзначають фактично у кожній країні світу, хоче в деяких він випадає на інші дати. Так, до прикладу, у Великій Британії – це четверта неділя Великого посту. У другу ж неділю травня, окрім України, День матері відзначається також у США, Бахрейні, Гонконзі, Індії, Малайзії, Мексиці, Нікарагуа, ОАЕ, Омані, Пакистані, Катарі, Саудівській Аравії, Сінгапурі, Австралії – загалом у 85 країнах.