Сьогодні - Всесвітній день боротьби проти раку

Щороку 4 лютого Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) за підтримки Міжнародного союзу з контролю над раком (UICC) організовують кампанії щодо профілактики раку, усвідомлення ризиків захворювання та підвищення якості життя хворих.

За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні на сьогодні більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків (у 2017 році – 143 тис.). Ризик захворіти на рак може мати кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка, до 30% хворих – особи працездатного віку.

Україна прийняла рішення заснувати Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози 13 років тому. Так, Президент України видав відповідний указ від 17 січня 2005 року, в якому офіційно підтверджений цей крок.

Всесвітня організація охорони здоров’я нагадує: хоч рак і залишається смертельно небезпечною хворобою, та у багатьох випадках їй можна запобігти. Існує понад сто видів раку, і ці показники лише зростатимуть, пише «Укрінформ».

Україна вирізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. 

У березні 2007 року Україна приєдналась до підписантів Паризької хартії боротьби з раком.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram