Сотні нових видів тварин принесло цунамі в США

Перепис морських мешканців, який проводиться біля берегів США від 2012 року до сьогодні, зафіксував 289 видів, які прибули до берега саме за допомогою цунамі. Серед «переселенців» – риба, мідії, вусоногі, голожаберні, анемони, морські зірки, краби, молюски та губки.

Про це повідомляє «Сегодня» з посиланням на «Science».

Корінні мешканці японських вод виконали 7000-кілометрову подорож через Тихий океан на уламках, які потрапили в море після цунамі в Тохоку в 2011 році.

При цьому в деяких випадках подорож зайняла кілька років. Наприклад, смугасті ножезуби і золотисті лакедри (види риб) роками існували на дні залитих водою рибальських човнів – до того, як конструкції розбило об берег.

«У них було достатньо їжі для того, щоб вижити, але вони були дуже виснажені після прибуття», – говорить Джеймс Карлтон з коледжу Вільямса.

Крім човнів, «переправою» послужили буйки, ящики, дошки, уламки будівель. У звичайних умовах ці види тварин не можуть самостійно перетинати такі відстані.

За словами вченого, те, що вдалося виявити, лише частина того, що прибуло до чужих берегів насправді, оскільки багато сміття було очищено без аналізу «матеріалу» до початку перепису.

Жоден з японських видів ще не розмножився в США.

«Але після того, як вони прибули, може пройти кілька років, перш ніж ми зможемо виявити їх. Так що поки популяція не виросте до помітної точки, ми не можемо сказати, як багато їх тут оселилося. Це як екологічна рулетка», – робить висновок Карлтон.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram