Компанія Ілона Маска SpaceX учергове запустила ракету-носій Falcon 9. Цього разу на орбіту був успішно виведений SAOCOM-1A — перший із двох аргентинських розвідувальних супутників.

Трансляція запуску велася на YouTube-каналі SpaceX, повідомляє «Прямий».

Для запуску використовували останню модифікацію ракети Falcon 9 Block 5 із двигунами підвищеної потужності та поліпшеною конструкцією для багаторазового використання.

О 5:22 за київським часом ракета зі супутником стартувала з майданчика SLC-4E на території бази Ванденберг Військово-повітряних сил США в окрузі Санта-Барбара, штат Каліфорнія.

Приблизно за дві хвилини відбувся поділ ступенів, а через 12 хвилин після старту перший ступінь успішно приземлився на майданчик LZ-4 космодрому 4W (SLC-4W) на узбережжі Каліфорнії. Це вперше SpaceX посадила ракету Falcon 9 на базі Ванденберг. До цього часу всі посадки на землю проводили на території космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Для SpaceX це вже дванадцята успішна посадка першого ступеня на землю і тридцята в загальному заліку разом із морськими посадками на автономні платформи.

Другий ступінь продовжив політ для виведення супутника на сонячно-синхронну орбіту. Він відпрацював штатно та вивів апарат на заплановану сонячно-синхронну орбіту висотою 619,6 км над поверхнею Землі з нахилом 97,86° і періодом обертання 16 днів. Підтвердження про успішне розгортання супутника на орбіті прийшло о 5:37.