Про це повідомляє «РБК-Украина».

За словами екс-заступника голови Служби безпеки України Віктора Ягуна (2014-2015 роки), до більшості вибухів і терактів в Україні може бути причетний російський ФСБ, а також бойовики так званих «народних республік» в Луганській і Донецькій областях.

Тим часом, участь в інцидентах професійних російських диверсійних груп Ягунов заперечує. «Я не вірю, що в Україні є російські диверсійні групи. Після закінчення операції цих розвідників-диверсантів було б дуже складно виводити за межі України. Набагато простіше використовувати можливості українських кримінальних елементів», – повідомив Ягунов.

Він зазначив, що для таких злочинів також використовують колишніх учасників АТО, до того ж, вони далеко не завжди знають, що виконують завдання на замовлення Росії. «У нас є багато колишніх учасників бойових дій, які вміють поводитися з вибухівкою і зброєю. Але не завжди вони можуть себе застосувати в мирному житті, тому за гроші погоджуються на такі пропозиції. Замовники можуть придумати легенду про те, що чоловік, якого треба вбити, заборгував грошей», – підкреслив екс-заступник голови СБУ.

 

«Вголос»