Спікер польського Сенату під час свого візиту в Україну вимагатиме фінансування на вивчення польської мови

Спікер польського Сенату під час свого візиту в Україну вимагатиме фінансування на вивчення польської мови

Сьогодні, 11 жовтня, в Україну з триденним візитом прибуде спікер польського Сенату Станіслав Карчевський.

Про це повідомляє Польське радіо.

Станіслав Карчевський планує зустрітися з головою Верховної ради України Андрієм Парубієм, відвідати Київ, Харків, польські місця пам'яті та цвинтар у Биківні. Зокрема, у середу спікер Сенату відвідає будівлю Польської медичної бібліотеки і Національної науково-медичної бібліотеки України у Києві, а також візьме участь в урочистому концерті.

У четвер, 12 жовтня, Станіслав Карчевський зустрінеться з головою Верховної ради України Андрієм Парубієм та візьме участь в урочистому наданні Польській медичній бібліотеці у Києві імені професора Збіґнєва Реліґи, польського кардіохірурга та політика, який подарував цій бібліотеці увесь свій книгозбір. Спікер Сенату зустрінеться також у столиці України з представниками полонійних кіл.

Спікер Сенату повідомив, що під час зустрічі з головою ВРУ Андрієм Парубієм він обговорить низку проблем. «І ті складні, історичні, і актуальні: євросоюзні прагнення, реформи, які проводить Україна, те, як працює безвізовий режим», – сказав він.

Станіслав Карчевський відзначив, що темою перемовин буде теж питання польської громади в Україні та можливість вивчення українськими поляками польської мови. «Я буду наполягати, аби український уряд виділив певні кошти також на такі школи. Їм дуже не вистачає фінансування – і це дуже велика проблема. В Україні проживає приблизно мільйона поляків, ми прагнемо зберігати контакт з ними, але теж хочемо, аби вони могли мати контакт з польською мовою, вивчати її, вчити польську історію», – наголосив спікер Сенату Карчевський.

У п'ятницю, 13 жовтня, спікер Сенату відвідає Польський воєнний цвинтар у Биківні, де покладе вінок до пам'ятника жертвами репресій.

Потім Карчевський прибуде до Харкова, де зустрінеться з головою Харківської обласної державної адміністрації та відвідає військовий шпиталь, у якому лікування та реабілітацію проходять військові з АТО. Голова Сенату також здійснить візит на Польський воєнний цвинтар у П'ятихатках та відвідає польські місця пам'яті у Харкові – меморіальні таблиці маршалку Юзефу Пілсудському, засновнику університету у Харкові графу Северину Потоцькому та вбитим польським офіцерем на будівлі колишнього штабу та в'язниці НКВС.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram