У ГПУ відкрили кримінальне провадження за статтею “Службова недбалість”, яка могла призвести до помилкової екстрадиції до Росії учасника АТО інгуша Тимура Тумгоєва.

Про це повідомила у Facebook речниця генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

“Сьогодні (19 вересня – УП) до ЄРДР було внесено відомості про відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України щодо перевірки обставин екстрадиції Тимура Тумгоєва до РФ та можливої наявності в діях службових осіб ГПУ, СБУ, МВС і ДМСУ ознак службової недбалості шляхом проведення досудового розслідування”, – пише вона.

“Якщо в результаті розслідування буде встановлено, що Тумгоєв захищав Україну на Донбасі, то той, хто знав і приховав даний факт під час екстрадиційної перевірки, має бути покараний в рамках кримінального провадження”, – процитувала Сарган Луценка.

За її словами, також у середу, 19 вересня, генпрокурор провів зустріч із командиром 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрієм Червнем та командиром батальйону імені шейха Мансура Муслімом Чеберлоєвським, на якій навів аргументи та позицію ГПУ у даному питанні.

“Юрій Луценко ще раз наголосив, що дотримується позиції – жоден іноземний громадянин, який воює на українській стороні проти російських окупантів та сепаратистів на Донбасі, не може бути виданий Росії”, – підкреслила речниця.

Вона додала, що, крім того, Луценко ініціюватиме спільну нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим щодо обговорення питання про надання Державною міграційною службою за спрощеною процедурою посвідки на постійне проживання іноземцям, хто боронять незалежність України та займаються волонтерством на сході країни.

Як писав «Вголос», 18 вересня, на сесії Львівської облради бійці Львівщини звернулися із вимогою до Львівської облради засудити дії Генпрокуратури України щодо бійця Тимура Тумгоєва.

Як уже повідомлялося, 17 вересня, представники ВО “Свобода” прийшли із пікетом під Генеральну прокуратуру України з вимогою звільнення заступника генпрокурора Єніна, який підписав дозвіл на видачу Росії добровольця Тимура Тумгоєва.

Під час мітингу під стінами Генеральної прокуратури України сталися сутичкиміж мітингувальниками та правоохоронцями.

Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. ЗМІ зазначали, що Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.

Згодом в ГПУ заявили, що дані про участь чи бажання Тумгоєва служити в АТО «до них не надходили».