Тому ситуація в Сирії не може відгукнутися на Донбасі, заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

"Росіяни вже 4 роки підтримують конфлікт на Сході України – танками, мінометами, піхотою, радіоелектронною зброєю – усім, що можна собі уявити. Відтак це питання постійної ротації техніки та людей. Я не думаю, що зараз рухи на російсько-українському кордоні помітно відрізняються від тих, що ми бачили останні 3,5 роки", – цитує Волкера УП.

Як відомо, в ніч на 14 квітня збройні сили США, Великобританія і Франція завдали удари по сирійських об'єктах, пов'язаних із хімічною зброєю. Сирійські ЗМІ повідомили про трьох постраждалих унаслідок ракетних ударів. У Міноборони Франції оприлюднили відео авіаударів по Сирії. У Пентагоні заявили, що ракетні удари США, Великобританії і Франції по об'єктах в Сирії знищили всі задані цілі.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг та канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтримали удари, нанесені по Сирії, а Тереза Мей заявила, що удар по Сирії був законним і мав на меті послабити здатність режиму досліджувати, розробляти та розміщувати хімічну зброю.

Президент України Петро Порошенко назвав удари, завдані силами США, Франції та Великої Британії по об’єктах хімічної зброї у Сирії справедливою відповіддю на злочин проти людяності – хіматаку у Думі 7 квітня. 

Як писав «Вголос», Росія ініціювала засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації із повітряними ударами США, Франції та Великої Британії у Сирії. Російська резолюція засуджувала удар по Сирії і називала цей акт «агресією» і «порушенням міжнародного права і статуту ООН». Документ вимагав негайно припинити «агресію проти Сирії», а також надати «всі необхідні умови для завершення розслідування місії щодо встановлення фактів ОЗХЗ у Сирії». Урешті, резолюцію Росії по Сирії рішуче відхилили.