Державний департамент США повідомив, що обмеження проти російських суб’єктів – це відповідь на хакерські атаки, поширення шкідливого програмного забезпечення NotPetya та незаконне втручання в дію американських електромереж, передає Польське радіо.

Американська сторона вказала також на спроби російських підводних човнів вести спостереження за телекомунікаційними кабелями глобальної мережі Інтернет. «США продовжують дії проти ворожих суб’єктів, що працюють на користь Російської Федерації та підлеглих їй служб, які намагаються підвищити наступальні можливості цієї країни в кіберпросторі», – написано в комюніке Міністерства фінансів США.

Введені американським урядом санкції передбачають замороження всіх фінансів компаній та фізичних осіб, яких вони стосуються, а також забороняють американським суб’єктам укладати з ними ділові відносини. Санкції запроваджено на основі схваленого рік тому в Конгресі закону, що має на меті зупинити Росію перед подальшим втручанням у політичні процеси в Сполучених Штатах.