Санкції США проти КНДР залишаються чинними. Про це 12 червня під час брифінгу за підсумками візиту до Сінгапуру заявив американський президент Дональд Трамп, передає Reuters.

«Люди Північної та Південої Кореї – талановитий, здібний народ. У них одна мова, культура, традиції, єдина доля. Але для того, щоб реалізувати ці можливості, щоб жити однією сім'єю, треба говорити про те, що загроза ядерної зброї має бути ліквідована. У той же час ми зберігаємо санкції»,  – сказав він.

Президент США зазначив, що санкції почнуть знімати тільки тоді, коли впевняться, що ядерна зброя більше не буде фактором загрози з боку КНДР. 

Як писав «Вголос», лідер КНДР Кім Чен Ин зобов'язався до «повної денуклеаризації Корейського півострова».

Нагадаємо, у вівторок, 12 червня в Сінгапурі розпочався історичний саміт за участю президента США Дональда Трампа й лідера Північної Кореї Кім Чен Ина щодо ситуації на Корейському півострові. 

Очільники двох країни завершили зустріч тет-а-тет за зачиненими дверима. Одразу після приватних переговорів, під час яких у кімнаті крім лідерів були присутні лише перекладачі, сторони приступили до розмови в розширеному форматі. 

Згодом після довготривалих перемовин президент США Дональд Трамп та лідер КНДР Кім Чен Ин підписали підсумковий документ.

ВВС також наводить чотири ключові пункти із підписаного лідерами США та КНДР документу:

– Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються встановити нові відносини США-КНДР відповідно до бажання народів обох країн досягти миру та процвітання.

– Сполучені Штати та КНДР об'єднають свої зусилля із створенню тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

– Знову підтверджуючи Декларацію від 27 квітня 2018 року, підписану у Панмунджоні (між лідерами КНДР та Південної Кореї, – ред.), КНДР зобов'язується докласти зусиль для повної денуклеаризації Корейського півострова.

– Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються проводити роботи із пошуку останків військовополонених, включаючи негайну репатріацію тих, кого вже ідентифікували.

 

«Вголос»