США і КНДР негласно підтримують дипломатичний зв’язок

Сполучені Штати Америки та Корейська Народно-Демократична Республіка підтримують негласні постійні дипломатичні контакти.

Про це повідомляє Associated Press з посиланням на американських чиновників, які говорили з агентством на умовах анонімності.

З боку Вашингтона переговори веде спеціальний представник з КНДР Джозеф Юн, який контактує з постійним представником КНДР в ООН Пак Сун Іром.

У травні цього року Джозеф Юн зустрічався з представниками північнокорейської влади у столиці Норвегії Осло. Вони обговорювали питання звільнення громадян США, які перебувають в ув'язненні в Північній Кореї. Зокрема, порушувалося питання повернення студента Отто Вормбира, який перебував у комі.

Джерела агентства заявляють, що Юн обговорює з північнокорейськими представниками не лише гуманітарні питання, але і весь спектр відносин між країнами, навіть роззброєння на Корейському півострові.

Американські чиновники сподіваються, що обмін різкими заявами між лідерами КНДР і США рано чи пізно припиниться, тому сторони готують майданчик для переговорів.

У США та Північної Кореї немає дипломатичних відносин. Після Корейської війни між ними досі не укладено мир, з 1953 року діє режим перемир'я.

Раніше пролунали погрози КНДР завдати удару по американських базах на острові Гуам. Це чергове загострення відносин між США і КНДР, які постійно погіршуються з часу обрання Дональда Трампа президентом США. 

14 і 21 травня Корея здійснила запуск ракет. Після цього Трамп закликав до більш жорстоких санкцій проти КНДР. 29 травня відбувся новий запуск північнокорейської ракети з прибережного міста Вонсан, в якому розташована військово-морська база.

Внаслідок цього, 2 червня Рада Безпеки ООН розширила адресні санкції проти Північної Кореї. Однак 8 червня з міста Вонсан знову запустили кілька ракет класу «земля-судно». Снаряди пролетіли близько 200 кілометрів. 

4 липня КНДР заявила про успішне випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети, яка може завдати удару в будь-якій точці світу. Ракета Hwasong-14 досягла висоти 2802 км і летіла до мети 39 хвилин, після чого впала в Японському морі.

У середу, 9 серпня, в Пхеньяні заявили, що Збройні сили Північної Кореї оголосили, що вони розглядають можливість нанесення ракетних ударів в районі острова Гуам, де знаходиться військова база США. 

Згодом у Міноборони США заявили про те, що план превентивного удару по північнокорейських пускових установках вже підготовлений і буде виконаний у разі наказу президента США Дональда Трампа. 

«Вголос» 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram