США зробили важливу пропозицію Україні щодо миротворців ООН на Донбасі

США запропонували Україні не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворчої місії ООН на Донбасі у відповідь на російську ініціативу.

Також Америка радить спробувати дійти згоди щодо основних прицнипів, на яких має базуватися ця резолюція. Про заявив спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер, повідомляє «Deutsche Welle».

«Україна кілька років тому подала ідею про розміщення миротворчої місії ООН на Сході України. Тоді Росія не була готова розглядати цей варіант. Коли Росія представила свою ідею у вересні, Україна була готова вийти зі своєю пропозицією, – пояснив Волкер. – Ми обговорили це і з Україною і сказали: «Давайте не висувати конкуруючу резолюцію, спробуймо розпочати дискусію про принципи, про те, що має робити ефективна миротворча місія. І подивитися, чи можемо ми досягти домовленості».

За словами Волкера, нині тривають дискусії про принципи й елементи місії ООН, повідомляється на сайті Державного департаменту США.

США, окрім контактів із Росією та Україною, проводять дипломатичні дискусії та координацію з Францією і Німеччиною як з партнерами в рамках «нормандського формату», а також Великобританією і Швецією. Остання зараз теж є членом Ради Безпеки ООН, додав спецпредставник Держдепартаменту США.

На думку Волкера, щоб миротворча місія була ефективною, необхідний її контроль над усією територією Донбасу для спостереження за переміщенням важких озброєнь, а також над ділянками українсько-російського кордону.

Курт Волкер також повідомив, що 13 листопада в Белграді відбудеться його третя зустріч з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm