Екс-перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер заявив, що Україна потребує швидкого вирішення питання з новими електропотягами.

Про це повідомляє “Газета ua”.

“В приміському сполученні щось зміниться, якщо зосередяться на їхній рентабельності. Потрібно, щоб оновлювався рухомий склад. На сьогодні це один з найзбитковіших засобів транспорту в Україні. Причина — у відсутності контролю за квитками. Багато пасажирів їздить безплатно. Є багато пільгових категорій, за які “Укрзалізниця” не отримує виплати від Міністерства соціальної політики. При оплаті напряму кондуктору, гроші також не завжди доходять до бюджету. Через ці моменти інфраструктура передмістя в жахливому стані. Рішення — зробити електронний квиток і жорстко карати за розкрадання коштів. До того ж, здійснити вплив на Мінсоц, щоб покрити борги. З наступного року зробити монетизацію пільг, щоб узагалі прибрати цю проблему, — каже Шульмейстер.

Зараз “Укрзалізниця” розглядає питання припинення курсування ряду електричок, продажі квитків на яких становлять не більше 20 %. Замість цього в УЗ на такі маршрути готові запустити автобуси.