Про це пише «Голос Карпат», посилаючись на заяву Грежи агентству MTI.

Грежа майже три роки працював уповноваженим угорського уряду, який відповідав за координацію взаємовідносин між Саболч-Сатмар-Березькою та Закарпатською областями.

Чиновник заявив, що його діяльність не спрямована проти України. Він підкреслив, що і надалі буде домагатися, щоб розвиток західної області України і сусідніх регіонів Угорщини був скоординованим та реалізовувався на основі прозорих цілей.

У Будапешті акцентували, що успішно здійснені до цього десятки програм однаково примножують здобутки як угорської, так і української громад.

Як приклад наводиться реконструкція даху Мукачівської обласної дитячої лікарні, безкоштовне надання вакцини для зупинки поширення епідемії кору, порятунку життя 18 неугорським жителям Закарпаття, які вимагали термінового діалізу нирок, поновлення дитсадків, куди ходять не тільки угорські діти, а й діють змішані групи і тому подібне. «Буквально днями Угорщина передала Закарпаттю тонни хлору, щоб угорці та українці регіону пили чисту воду», – нагадали в Будапешті.

Відзначається, що Угорщина практикувала багато таких жестів, які стосуються більшості корінного населення України. Наприклад, було фінансоване виготовлення та встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку в Береговому або поновлення греко-католицької каплиці в Тухольцях, не кажучи вже про реабілітацію в Угорщині поранених в АТО бійців.

«Усе це означає не втручання у внутрішні справи України, а покращення рівня життя закарпатських угорців та українців. Викликає обурення, що МЗС України ігнорує всі ці моменти і загрожує заборонити в'їзд на територію країни уповноваженого, який за останні три роки найбільше зробив для підтримки угорських і українських жителів регіону, а також зміцнення добросусідських відносин між двома державами», – заявляє Президія Кабінету Міністрів Угорщини.