Про це повідомляє сайт «Є».

Серед основних новацій – збільшення кількості кав’ярень, безкоштовний громадський простір і скляна надбудова третього поверху.

«Було проведене громадське обговорення і соціологічне опитування. Більшість хмельничан хотіли, щоб функція кінотеатру залишилась. Також висловлювались і за арт-кафе. В основу концепцій ми вклали об’єктивне використання простору, доступність і функціональність. Також, під час дослідження проаналізували світовий досвід функціонування таких будівель», – каже архітектор Максим Кухар.

На першому поверсі архітектори пропонують залишити заклад громадського харчування, але зробити вхід в кав’ярню з холу кінотеатру. Приміщення, яке примикає до заднього фасаду, обладнати у кав’ярню-кіномузей, де будуть проходити прем’єри фільмів, зустрічі кіноклубів, фотовиставки. Теперішній кінозал планують розділити на дві частини – один менший для показів, інший – універсальний – для проведення лекцій, презентацій. Гардероб, буфет, касу, вбиральню і сувенірну лавку також планують розмістити на першому поверсі.

Другий поверх – простір для громади, де кожен може прийти і, за попередньою домовленістю, організувати лекцію, майстер-клас, чи просто поспілкуватись з друзями. Куточок на задньому фасаді між кінотеатром і парком пропонують обладнати у відкриту терасу. З правого крила – облаштування коворкінгу і ай хабу, з лівого боку – мультифункціональний зал, де займаються танцювальні колективи.

Третій поверх – скляна надбудова, де може розміщуватись ресторан, але вона можлива лише після дослідження конструкцій споруди. Також хочуть облаштувати тераси з оглядовими майданчиками на центральну частину міста.

«У рамках концепції пропонуємо нову назву «Громадський центр «Кіношевченко». У ній ми зауважуємо минулий функціонал і майбутні перетворення. Важливою є інклюзія. Тому пропонуються пандуси, ліфти, збільшення ширини вхідних дверей і кабінок у вбиральнях. Також ми розглядаємо трансформації кінопоказів в цікавіший напрям. Наприклад, фестивальне кіно, короткометражні фільми, навчальні», – зазначає архітектор громадської ініціативи «ProProstir» Марія Павлишак.

За її словами, оздоблення фасаду і розміщення вивісок мають бути узгоджені за чіткими правилами. Орендарі не зможуть втручатися у зовнішній вигляд споруди. Це стосується і афіш.

Наступними кроками у реалізації проекту в життя є експертиза будівлі, розрахунок інвестиційної привабливості, формування робочої групи. У міськраді кажуть, що поки на реалізацію проекту коштів не заклали. Так само мовчать і про необхідну суму та терміни виконання робіт.