Страсна субота: що варто та чого не слід робити у цей день

Сьогодні, 15 квітня, у Страсну суботу печуть паски і фарбують яйця, дбають про всі великодні страви.

Під час приготування великодніх частувань господиня повинна бути на кухні сама, в іншому випадку страви будуть несмачними, передає 112 Україна.

У цей день готували пасхальний кошик до освячення в церкві. Відома традиція спати всю ніч напередодні Великодня - щоб не «проспати» весь майбутній рік.

Увечері в парафіяльних храмах правиться утреня Великої суботи з похованням плащаниці - довга і світла служба навколо щедро прикрашеної квітами плащаниці. Цей день іменується ще і Тихою суботою: Христос вже воскрес, але люди поки не знають про це. На літургії Великої суботи духовенство переодягається з чорних риз у білі. Починається Пасхальна утреня - перша служба Світлого Христового Воскресіння. Після літургії у цей день відбувається перше освячення пасок. Прийнято освячувати їжу не тільки для себе, але і залишати частину в храмі - духовенству, вівтарним, півчим - і жертвувати бідним.

У Велику суботу не можна справляти весілля, дні народження, різні ювілеї і будь-які інші церковні свята. Заборонено також ловити рибу та полювати.

З Страсною суботою пов'язано безліч народних прикмет і повір'їв. По погоді цього дня судили про майбутнє літо: якщо у Страсну суботу тепло і ясно, то літо буде благодатним, якщо ж у суботу холодно, то влітку не варто чекати хорошого врожаю.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram