Суд виправдав 4 обвинувачених, котрі побили та кинули до сміттєвого бака в ході “сміттєвої люстрації” колишнього депутата Верховної Ради, екс-голови Державного комітету лісового господарства Миколу Шершуна в Рівному. Про це сказано у вироку суду, передає Depo.Львів. Обвинуваченими були 4 місцеві жителі, серед яких неповнолітній і пенсіонер-інвалід.

У суді прокурор стверджував, що ці особи 8 грудня 2015 року у дворі Рівненської обласної ради під час акції протесту почали нецензурно ображати Шершуна, який обіймав тоді посаду голови Федерації профспілок Рівненської області, застосували до нього фізичне насильство, поставили на коліна, а також публічно принизили його шляхом поміщення до сміттєвого бака.

При цьому в ході “сміттєвої люстрації” активісти штовхали екс-депутата, а потім били по смітнику, в якому він знаходився.

Таким чином, на думку Шершуна, йому завдали моральних страждань і завдали тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

За заподіяну шкоду здоров’ю він зажадав від обвинувачених у суді 100 тис. гривень моральної компенсації.

Ніхто з підсудних своєї провини не визнав.

Всі вони заявили, що просто гуляли того дня біля Рівненської облради і спостерігали за акцією протесту.

Свідки також не змогли вказати, хто саме бив екс-депутата і поміщав його до сміттєвого бака, оскільки активісти були в балаклавах.

Крім того, суд визнав неприпустимими доказами надані правоохоронцями фото- і відеофайли з мережі Інтернет, оскільки не зміг встановити, чи є вони оригіналами або копіями.

З огляду на показання свідків і відсутність доказів, суд виправдав усіх підсудних.

Суд також повернув їм вилучені речі.