Суд ухвалив вилучити в МЗС оригінал «Харківських угод»

Прокуратура призначила почеркознавчу експертизу цього документа.

Печерський районний суд Києва 27 грудня своєю ухвалою дозволив Головній військовій прокуратурі вилучити у Міністерства закордонних справ оригінал угоди про продовження базування Чорноморського флоту Росії в Криму на 25 років для проведення експертизи. Про це написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на свої сторінці у Facebook, повідомляє «5 канал».

«У слідства є достатні підстави вважати, що в зазначених документах містяться відомості, що можуть підтвердити факти порушення процедур підготовки, прийняття, підписання і ратифікації Угоди для України, визначених законодавством України, а також встановити коло осіб, чиї дії призвели до укладення угоди, що суперечить Конституції України», – цитує Сарган рішення суду.

Повідомляється також, що слідчим управлінням Головної військової прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Наразі слідство з'ясовує підстави та обставини підписання 21 квітня 2010 року угоди між Україною і Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території Криму (відомі як «Харківські угоди»).

У рамках цього провадження 19 грудня 2016 року прокуратура призначила почеркознавчу експертизу. У разі недопуску слідчих може бути ініційоване проведення обшуку в Міністерстві закордонних справ.

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram